Basılı Katalogların Avantajları

Teknoloji ve e ticaretteki gelişmelerle birlikte dijital kataloglar önem kazandı. Ancak basılı kataloglar ve Basılı Katalogların Avantajları hala önemini fazlasıyla korumaktadır. Bu yazımızda basılı katalogların avantajlarından bahsedeceğiz.

Geleneksel pazarlama elemanlarının en önemlilerinden biri de firmanızın, ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin kataloglarıdır. Basılı kataloglar tüketicileri markanızla ilişkilendirmenin somut bir yoludur.

   Basılı kataloglar:

Daha unutulmaz ve daha kalıcı bir etki yaratır ve genellikle uzunca bir süre dağıttığınız kişilerin arşivlerinde kalır.Basılı katalogların, kesin posta tarihleri ve müşteri kaynak kodlarıyla dönüşünün izlenmesi daha kolaydır.

Basılı kataloglar evlere, ofislere, potansiyel müşterilerin eline doğru şekilde ve zamanında ulaştırıldıklarında oldukça etkili bir geri dönüşüm almanıza olanak sağlamaktadır.

E-posta pazarlama etkili bir pazarlama stratejisi olsa da, tüm kitlelere ulaşması açısından %100 etkili değildir.

E-posta pazarlamasında yapılan temel yanlışlar ve spam maillerin yoğunluğu da göz önüne alındığında kitleye ulaşım ve iletişime geçme durumu basılı kataloglar kadar başarılı olmayabilmektedir. Katalog baskıları ise spam’a düşmez. Hedeflediğiniz büyük kitlelere, doğru lojistik ağı ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yeter ki etkili, başarılı bir katalog tasarımınız olsun.

Kataloglar insanlara işletmenizi, hizmetlerinizi  web sitenize, online alışveriş sitenizdeki götüren önemli bir kaynaktır. Yalnızca çevrimiçi alışveriş yapan müşterilerle karşılaştırıldığında, katalog kullananlar para harcıyor ve daha sık satın alıyor. Katalog tek satış platformu değildir ancak pazarlama dengesinde önemli bir yere sahiptir.

Katalog çeşitlerinden size uygun olanı tercih etmelisiniz. Bütçenize göre katalog baskı fiyatlarını da inceleyip ona göre değerlendirmelisiniz. Katalog tasarımı profesyonel ellerden çıktığı taktirde markanız için fazlaca etkili olacaktır, satışlarınızı arttıracaktır.

Katalog ve Broşür Tasarımı  hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ” Katalog broşür tasarımı “ yazımızı inceleyebilirsiniz.