Gmail Reklamları Nedir? Gmail e Nasıl Reklam Verilir?

Gmail Reklamları (GSP)

 Google Adwords ün diğer bir reklam modelide Gmail Reklamları (Gmail Sponsored Search). Kullanıcıların Gmail hesapları hedeflenerek “Tanıtımlar” sekmesinde en üstte renklendirilmiş mesaj olarak ve e-posta okuma sayfasında sağ tarafta veya üst tarafta görünmektedir.

Gmail reklamları başlangıçta Gmail sekmelerinin üst kısmında sanki bir mail almışsınız gibi görünmektedir. Maile tıkladığınızda ise gerçek bir e-posta boyutunda genişletilir. Böylece, hedeflediğiniz kişilere reklamınızdaki resimler ve metinler gösterilir ve etkileşime geçmeleri sağlanmaya çalışılır.Anlaşılır açıklayıcı ve net bir mesaj iletecek mail reklamlar tasarlanmalıdır. Reklamınızı genişleten kullanıcılar yıldız simgesini veya mesajın alt kısmındaki mavi kaydet düğmesini tıklayarak reklamı gelen kutularına kaydetmeyi seçebilir.

Gmail Reklamları Nasıl Fiyatlandırılır

Gmail reklamları Tıklama başı maliyetler ve günlük harcama limiti belirlenerek fiyatlandırılmaktadır. Hedef kitle boyutunuz, bölge ve rakiplerinizle olan rekabet durumuna göre tıklama başı maliyetler değişkenlik gösterebilmektedir. GSP reklamları tıklama başına maliyet olarak ücretlendirilir. Sadece reklama tıklandığında ve büyük mesaj görüntülendiğinde her bir kullanıcı için sadece bir defa ücretlendirilir. Açıldıktan sonraki gösterim , tıklama ve reklamı iletme herhangi bir maliyet oluşturmaz.

Gmail Reklamlarıyla Hedef Kitle Nasıl Belirlenir?

 • Anahtar Kelime Hedefleme: Diğer reklam modellerinde olduğu gibi anahtar kelime bazlı hedefleme yapılabilmektedir.
 • Meslek Hedefleme:  Gmail reklamlarıyla Meslek gruplarına göre, örneğin; polis, doktor, öğretmen gibi spesifik hedeflemeler gerçekleştirebilirsiniz.
 • Coğrafi hedefleme:  Ülke, eyalet, şehirler kolaylıkla hedeflenmektedir.
 • Demografik Hedefleme: Yaş ve cinsiyet hedefleme imkanı, reklam verenlere yaş kırılımlarına göre reklam gösterme seçeneği sunar.
 • İlgi Alanı: Aynı zamanda ilgi alanları üzerinden de yapılabilmektedir. Kullanıcıların ilgi alanlarından optimum verim alma imkanı sağlamaktadır.
 • Dil: Türkçe, İngilizce ve bir çok dilde hedefleme yapılabilmektedir.
 • Domain:  Belli bir markadan sürekli mail alan kişi kolaylıkla hedeflenebilmektedir.
 • E – Mail Listesi Hedefleme: CSV dosyasına eklenen e – mail adresleri direk olarak hedeflenebilmektedir.
 • Mobil Cihaz Hedefleme: Hedef kitlenizin kullandığı teknolojiye göre, IOS – Android – masaüstü gibi bir çok cihaz hedeflenebilmektedir.

Gmail Reklam Formatları Nelerdir?

Gmail Reklam Formatları ilk olarak tanıtımlar sekmesinde bir mail gibi görünmekte ve bir tanıtım mesajı içermektedir. Bu mesaj tıklandıktan sonra 650×650 boyutunda bir HTML görseli ile asıl reklam mesajı verilir. Gmail Reklam kampanyalarında 3 reklam formatı kullanılmaktadır.

 •  Temel Görsel
 •  Gömülü Video
 •  Başvuru Formu

Formatları bulunmaktadır. Hedef kitle ve ihtiyacınız doğrultusunda size uygun olan Gmail reklam modelini seçerek reklamınızı verebilirsiniz.

 

Google Adwords Reklamları Hakkında Ve Diğer Google Reklam Modelleri Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin >> Google Adwords Reklamları Ve Modelleri Yazımızı Okuyabilirsiniz.

 

Hemen Bilgi Al !

Formu Doldurarak Bilgi Ve Teklif Alabilirsiniz.

Hata: İletişim formu bulunamadı.

Telefon: 0212 251 00 18

Mail: info@mericreative.com

Adres: İstiklal Caddesi Balo Sokak No:3/2

Beyoğlu İSTANBUL