Google Adwords Reklamları ve Google Reklam Modelleri

GOOGLE ADWORDS REKLAMLARI

Bildiğiniz gibi Google arama motorunun ilk sayfasında çıkmak hepimizin en büyük isteği. Google Adwords Reklamları ile artık bu mümkün.İlk sayfa arama sonuçları içinde yer almak gerçekten büyük bir mesai ve emek gerektirmektedir.

Google ‘ın bu tip durumlar için bize sunduğu belli başlı yardımcı yöntemlerden bazıları sayesinde arama sonuçlarında belli bölge ve belli bir sıralamada çıkmamızı sağlayan dijital pazarlama hizmeti Google Adwords reklamlarıdır.

Google Reklamları kendi içinde bölümlere ayrılır ve izlemek istediğiniz stratejiye göre sizin için hangisi doğruysa seçiminizi o yönde kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Bunlara değinecek olursak:

Google AdWords Reklamları:

Belirleyeceğiniz anahtar kelimeler ve fiyat teklifinize göre Google arama motorunda yapılan aramalarda, teklif stratejinize de bağlı olarak ilk sayfada verdiğiniz ürün ve hizmetle ilgili kampanyalarınızın sıralamasını üst sıralara taşımanıza olanak sağlamaktadır.

Bu reklam tipi için iyi bir anahtar kelime planlaması, uygun bir bütçe ve doğru raporlama stratejisiyle yeni müşterilere ulaşmanız çok hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleşecektir. Adwords reklamları hakkında daha detaylı bilgi için Google Adwords Arama Reklamları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Avantajları:

Daha fazla müşteri:

Google ilk sıralarda görünür olmanız sayesinde daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

Doğru kişilere doğru zamanda ulaşma:

Müşterilerinizin aradığı hizmetlerinize onlara belirlediğiniz zaman diliminde ulaşabilmelerini sağlayabilirsiniz.

Doğru yer ve bölgede :

Kampanyalarınızı tüm dünyada yada istediğiniz belirli bir bölgedeki insanlara sunabilirsiniz.

Google Adwords – Görüntülü Reklam Ağı Reklamları:

Google ‘ın algoritmaları sayesinde anlaşmalı olduğu sitelerde youtube, gmail, haber siteleri gibi birçok sitede, daha öncesinde sizinle alakalı iş kollarında arama yapan müşterilerinize sizin için hazırlanan bannerları site içerisinde sunarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir reklam modelidir.

Avantajları:

 Müşteriye ulaşım:

Doğru planlama ile sadece sizin istediğiniz bölgelerde ve sizin hedeflediğiniz müşteri kitlesine ulaşır.Markanızın bilinirliği artar.

 Düşük maliyet:

Belirleyeceğiniz günlük maliyet sayesinde sadece sizin belirlediğiniz miktarda harcama sağlar.Sadece tıklama başına ödeme yaparsınız.

 Doğru zaman:

Sizin istediğiniz gün ve saatleri programlayarak,müşterilerinizin sizi doğru zamanda bulmalarını planlayabilirsiniz.

BUNLARIN DIŞINDA DİĞER GOOGLE ADWORDS REKLAM HİZMETLERİNDEN DE FAYDALANABİLİRSİNİZ.

Youtube Video Reklamları:

Kampanyanız sayesinde youtube videoları ve youtube sayfasında reklamlarınızı hedef kitlenize ulaştıracak planlamalar yapabilirsiniz.

Youtube Reklamlarıyla hedef kitlenize uygun içerik videoları, tanıtım filmleri veya tanıtım animasyonları hazırlayarak marka bilinirliğinizi arttırabilir, web sitenize trafik çekebilirsiniz.

Yeniden pazarlama kanallarını kullanarak site ziyaretçilerinize ürün ve hizmet videolarınızla dikkat çekici ve etkili dijital video pazarlama yapabilirsiniz.

 

Google Mobil Reklam Ağı:

Akıllı telefon ve cihaz kullanan kullanıcılarınıza ulaşarak, reklamlarınızda yapacağınız reklam uzantıları ayarları ile birlikte, sizi aramalarını ve yol haritalarınıza ulaşmalarını kolaylaştıracak kampanyalar hazırlayabilirsiniz.

 

Google Gmail Reklamları:

Gmail reklamları ile gelen postaların üst kısmında reklamlarınızı yayınlayabilir ve hedef kitlenize sesinizi duyurabilirsiniz.

 

Google Yeniden Pazarlama Reklamları:

Google Adwords Reklamlarının bir diğer güçlü hizmeti ise yeniden pazarlama reklam modelidir.

Yeniden pazarlama ile internet sitenizi ziyaret eden kullanıcıların yaptıkları haraketler doğrultusunda ve sizin yapmalarını istediğiniz doğrultudaki işlemler için kullanabileceğiniz en iyi geri dönüşümü ve etkileşimi sağlayan uygulamaların başında gelmektedir.

Yeniden pazarlama ile kişilerin sitenizde ilgi duydukları veya etkileşime girdikleri herşeyi, görüntülü reklamlar youtube reklamları gibi birçok yöntemle yeniden etkileşime çağırabilmektesiniz.