Grafik Tasarım Trendleri 2021

Grafik tasarım alanında 2021 yılında trendler neler olacak? Beklenen grafik tasarım trendlerine bir göz atalım.

Renkler

Grafik tasarımda 2021 de öngörülen sessiz renkler daha çok tercih edilecek.Neon renklerin popülerliği yerini sakinliğe bıraktı. Siyah yada beyaz bir bazla karıştırılan yumuşak tonlar daha fazla tercih edilecek. Koyu renkler daha out olacak. Daha doğal, güvenli, yatıştırıcı renkler 2020 kaosundan sonra daha çok tercih edilecek.

Minimalizm

Minimalizm son birkaç yıldır marka tasarımlarının gözdesiydi.Önümüzdeki süreçte de minimalizm etkisini göstermeye devam edecek. Minimalizm müşteriler içerikleri ve web siteleri daha küçük ekranlarda görüntüledikçe minimalizm gözden düşeceğe benzemiyor.

Asimetri

Bu sene grafik tasarımda daha fazla asimetri göreceğiz. Asimetrik tasarımlar farklı ve akılda kalıcı olmasıyla tercih ediliyor. Bu tarz aynı zamanda tasarımcıların minimalist tasarım estetiğini benimserken sıradanlıktan uzak tasarım yapılabilmesini sağlıyor.

Veri görselleştirme

Veri görselleştirme anlaması kolay olması için bir bağlam verir. Görsel olarak çekici hale getirirseniz görsel pazarlamaya daha rahat entegre edersiniz.Verileri herkesin ilgisini çekecek, kolay anlaşılabilir şekilde görselleştirirseniz, kazanan siz olursunuz.

Düz simgeler ve resimler

Grafik tasarımın öngörülen trendlerinden biri de düz simgeler ve resimlerdir.2021 de tekrar düz görünüme dönüş görüyoruz. Simgeler grafik tasarımda yine güçlü bir görsel araç olarak kullanılacak gibi görünüyor.

Serif yazı tipleri

Grafik tasarımda bu sene basit serif yazı tipleri geri dönüş yapıyor. Nostalji, zerafet, ve güvenilirliği çağrıştıran yapısıyla tekrar popüler hale geliyor.

Hareketli logolar

2021’de hareketli logolar daha fazla kullanılmaya başlayacak. Hareketlenen logolar ile markanızı yeni yıla hazırlayın.

Geometrik şekiller

Grafik tasarımda geometrik şekiller tercih edilecek. Kolay oluşturulmaları ve görsel tutarlılık yaratmakta ortaya koyduğu kolaylıkla 2021’de çok fazla göreceğiz.

Karanlık mod seçeneği

Karanlık mod seçeneği bu sene de devam edecek ve daha fazla kullanılmaya başlanacak gibi görünüyor. Siz de karanlık mod seçeneği oluşturmak için çalışmalara başlayabilirsiniz.

Sosyal slayt sunumları

Sosyal slayt sunumları kullanılmaya başlanıyor. Markalar istedikleri konuda kısa sunum slaytlarını sosyal medyada paylaşarak hızlı ulaşımı arttırmaya yönelik çalışmalar yapıyor.

Metin videoları

Metin videoları ön plana çıkıyor. Metin videolarının hazırlanması kolaydır. Kendi renkleriniz, fontunuz, logonuz ile uyumlu çalışmalar yapabilirsiniz.Bu videolar için grafik oluşturmanıza veya çekim yapmanıza gerek olmadığından, geri dönüş süresi hızlıdır, böylece paylaşacak daha fazla içeriğiniz olur.

Salgındaki içe kapanma ve doğaya özlem grafik tasarımda da etkilerini gösterdi. Doğal renkler, doğal ışıklar kullanılan görselleri bu sene daha fazla göreceğiz.

2021’de grafik tasarım trendlerinde salgının ve 2020’nin etkilerini görmek mümkün.Trendlerden geri kalmamak için  diğer blog yazılarımıza da göz atın.

Sosyal Medya Görsel Boyutları 2021

Sosyal medya görsel boyutları her sosyal mecraya göre değişiklik göstermektedir.

Read More

Seo Trendleri 2021

Seo nedir? Seo arama motoru optimizasyonudur. Peki arama motoru optimizasyonu ne demek?

Read More