Instagram Ad Etiketi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram Ad Etiketi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram ad etiketi, insanları bulmayı ve takipleştirmeyi kolaylaştırmak için yeni bir özellik ekledi: Ad Etiketi. Snapchat’ in snap kodlarına benzeyen bu özellik instagram kullanıcılarına büyük kolaylık sağladığı için oldukça tercih edilecek gibi gözüküyor.

Instagram Ad etiketi nasıl kullanılır?

Instagram keşfet kısmında, sağ üst köşede  ad etiketi ikonunu göreceksiniz. İkona tıkladığınızda, karşınıza ad etiketi tarayabileceğiniz ekran çıkacak. Ad etiketi tarama konusuna ad etiketimizi oluşturduktan sonra döneceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Altta yer alan ‘Ad etiketine git’ kısmına tıkladığınızda ad etiketi stilinizi belirleyebilirsiniz. Renk kısmında ekranın boş bölgesine tıklayarak renkleri değiştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renk yazısı üzerine tıkladığınızsa ad etiketinize ifade simgesi ekleyebilirsiniz. Bu simgeleri, ekranı alttan üste kaydırdığınızda çıkan emojilerden seçip değiştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İfade simgesi üzerine tıkladığınızda ise selfie’ye geçiş yapacaksınız. Selfie de kendi fotoğrafınızı paylaşabilirsiniz. Selfienizin bıyıklı mı unicornlu mu olmasına üstüne tıklayarak değiştirip karar verebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‘Ad etiketi tara’ ya tıkladığınızda , uygulama bir etiket taramaya hazır hale gelecektir. Arkadaşınız telefonundan ad etiketini kameranıza doğru tuttuğunda instagram size profili, profili takip et, profili gör şeklinde sunacaktır. Buradan profili takip edebilir ya da profile göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram ad etiketini sağ üst köşedeki paylaşım ikonundan dilediğiniz kişilerle, dilediğiniz mecralardan paylaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Örneğin Gmail’den size bir ad etiketi geldi. Gelen eki indirin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ad etiketi tara sayfasını açtığınızda ekranı aşağıdan yukarıya kaydırırsanız fotoğraflarınız açılacaktır. Buradan size gelen indirdiğiniz ad etiketini seçtiğinizde , uygulama ad etiketini direkt tanıyıp profili önünüze takip etmeniz için getirecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagramda artık eklemek istediğiniz kişilerin adını arama kısmına yazmayla uğraşmayacaksınız.  Dilediğiniz sosyal mecraya ad etiketinizi ekleyebilir, dilediğiniz kişilere etiketinizi mesaj atabilirsiniz. Dilerseniz ofisinize, broşürlerinize , promosyonlarınıza ekleyebilir; size daha fazla insanın, daha çabuk ,daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram ad etiketi yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Instagram ve dijital pazarlama hakkındaki diğer yazılarımızı okumak için blogumuza göz atabilirsiniz.