Instagram işletme profiline nasıl geçilir?

 

INSTAGRAM İŞLETME PROFİLİ (İŞLETME HESABI) NEDİR, NASIL AÇILIR?

 

 

 

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram bir süredir ticari işletmelerin,markaların ,küçük , büyük ticari işler yapanların da gözdesi haline geldi.Büyük kitlelere rahatlıkla ulaşmaları , birebir müşteriyle iletişim kurmaları , hızlı geri bildirimleri ,kolay reklamcılığı gibi konforuyla ticari hayatı insanlarla birleştiren ortak bir mecra haline de gelen instagram işletmelere ve müşterilere kolaylık sağlayacak yeni bir hesap şekli geliştirdi.

Artık isteyenler instagram hesabını işletme profiline geçirebilecek .

 

İşletme Profili Nedir?

 

 

İşletme hesabı satış yapmak isteyen kişi ya da kurumların takipçileriyle iletişimini kolaylaştıran ve kendi istatistiklerine bakmalarını sağlayan bir instagram hesabıdır.

 

İşletme Profili nasıl açılır?

 

Sağ köşedeki 3 noktaya basıp seçenekleri açıyoruz .Seçenekler menüsünden İşletme Profiline Geç yazısını tıklıyoruz.

 

instagram işletme profiline geçiş instagram işletme profiline geçiş

Instagram işletme araçları sayfası önümüze çıkınca devama tıklıyoruz ve karşımıza Facebook’a Bağlan sayfası çıkıyor.Facebook ile Giriş Yap dediğinizde direkt olarak sizin facebookunuza bağlanacaktır.

instagram işletme profiline geçiş instagram işletme profiline nasıl geçilir instagram işletme profiline nasıl geçilir

 

Instagram hesabınızı işletme profiline çevirmek istediğinizde bir facebook sayfanız olmalı, yoksa da oluşturmalısınız.

Varolan facebook sayfanıza değil kişisel facebook sayfanıza bağlanmaya çalışırsa işletme profiline geçemiyorsunuz. Bu durumda facebook işletme sayfanızdan ayarlara tıklayın ve açılan menüde instagram reklamlarına tıklayıp işletme profiline geçirmek istediğiniz instagram adresinizi girin .Böylece facebook sayfanızı ve instagram hesabınızı birbiriyle bağlantılı yaptınız.

 

instagram işletme profiline nasıl geçilir instagram işletme profiline nasıl geçilir

 

Bu şekilde Facebook ile giriş yap dediğinizde kişisel facebook sayfanıza değil açtığınız işletme sayfanız karşınıza çıkacaktır.Bunu seçerek işletme profilini ayarlama kısmına geçtiniz.Mail adresiniz,telefon numaranız ve adresinizi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

 

instagram işletme profiline nasıl geçilir 6

 

Ve işletme profilimize geçişi yaptık.

instagram işletme profiline nasıl geçilir

 

 

 

 

ınstagram İşletme Profilinde Neler Var?

 

 

Instagram işletme profilinde sayfanızda takipçilerinizin size kolayca ulaşması için bir iletişim butonu yer alır .Bu iletişim butonuna tıkladığımızda ara, e –posta ve yol tarifi al olarak üç seçenek görüyoruz. Takipçiler aramayı tıkladığında, ekranlarında direkt size ulaşabilecekleri numara aranmak üzere beliriyor.E-postada direkt olarak sizin e postanızın alıcı konumunda olduğu mail sayfası açılırken , yol tarifinde ise haritadan direkt olarak yol tarifini alabiliyorsunuz.Takipçi size ulaşmak istediğinde tek tıkla size rahatlıkla ulaşabiliyor ki bu da aradaki mesafeyi çok azaltıp, geri bildirimi arttırıyor, satışı çokça hızlandırıyor.

 

instagram işletme profilinde neler var instagram işletme profilinde neler var

 

İşletme profiline sahip kullanıcılar sayfalarının sol üst köşesinden istatistiklerine bakıp değerlendirme yapabilir , bu değerlere göre paylaşım kararları alabilirler.

Gösterim sayısı,erişim sayısı,profil görüntülemesi,web sitenize ne kadar tıklama aldığınızı buradan görebilirsiniz.

instagram işletme profilinde neler var instagram işletme profilinde neler var instagram işletme profilinde neler var instagram işletme profilinde neler var instagram işletme profilinde neler var

 

Gönderilerinizin tek tek istatistiklerine bakabilirsiniz.

instagram işletme profilinde neler var

 

Takipçileriniz nerelerden ,yaş ortalaması kaç ,hangi saatlerde ,hangi günlerde daha çok instagramdalar gibi bilgilere bakarak paylaşımlarınızın zamanını ,tarzını belirleyebilirsiniz.

instagram işletme profilinde neler var instagram işletme profilinde neler var instagram işletme profilinde neler var 19instagram işletme profilinde neler var

 

 

İstatistiklerde yer alan ‘Bunlar ne anlama geliyor ?’ kısmı da bilgilendirme açısından yardımcı oluyor.

 

instagram işletme profilinde neler var