Seo Trendleri 2021

Seo nedir? Seo arama motoru optimizasyonudur. Peki arama motoru optimizasyonu ne demek?

Arama motoru optimizasyonu; arama motorlarının web sitelerini daha rahat bir şekilde anlayabilmesini, taramasını sağlamak için arama motorları kriterlerine uygun hale getirilerek, anahtar kelimeler ile web sitesinin aramalarda görünmesinin yükselmesini sağlayan optimizasyon çalışmalarıdır.

Değişim her alanda olduğu gibi seo’da da kendini gösteriyor.2021’de Seo Trendleri neler olacak?
Kaliteli İçerik

İyi kaliteli içerik her zaman olduğu gibi yine önemini koruyor. Ne kadar iyi içerikler oluşturursanız o kadar büyük kitleye ulaşırsınız, kitleniz sizi daha fazla takip eder.Fazla trafik sizi arama motorlarında sizi daha öne çeker. Google kötü yazılmış metinlerden hoşlanmaz. Kullanıcılarınıza hitap ederken Google kriterlerini de göz ardı etmemelisiniz. Makalenizin kalitesi, kullanılan anahtar kelimelerin miktarından daha önemlidir. Makul miktarda anahtar kelime kullanımı ile kaliteli içerik hazırlamalısınız.

Kaliteli Trafik

Web sitesi trafiğini arttırdınız.Süper! Ama gözden kaçırmamanız gereken bir şey daha var; trafik kaliteniz nasıl? Şöyle anlatalım: Ürün satıyorsunuz. Web sitenize trafik çekmek için seo çalışmanızı yaptınız. Blogunuza harika içerikler ürettiniz ve trafiğiniz arttı. Peki ya satışlar? Satışlarınız da web sitesi trafiğinize oranla artmadıysa bir sıkıntı var demektir. Sadece trafiğe ihtiyacımız yok ayrıca işimize katkı sağlaması gereklidir. Gerçek hedefleri ve izleyicileri belirleyip onlara yoğunlaşın. Bu kişileri çekebilecek seo çalışmaları gerçekleştirin. Buna uygun anahtar kelimeler, uygun platformlarda tanıtımlar, potansiyel müşterilere karşı koyamayacağı teklifler sunun ve satışa yönelmeyi unutmayın.

Doğru Veriler

Google, kullanıcıların yalnızca alakalı, yeni ve doğru verileri almasını istediğini söylüyor. Kanıtlanmamış veriler, bir web sitesinin sıralaması için kötü olacaktır. Başkalarının çabucak öğrendiği doğru olmayan bir şey yazarsanız, kötü eleştirilerin gelmesi uzun sürmeyebilir. Kullanıcıları yanılttığınız için trafiğiniz azalacak, Google da bunu çok çabuk farkedecektir. Ve maalesef sıralamalarda altlara inmeniz çok uzun sürmeyecektir. Doğru bilgiler verin. Kendinizi tanıtın. Diğer internet platformlarından olumlu bildirimler alın. Yetkili kaynaklara, doğru bağlantı verin. İnsanlar bilinmeyen, şüpheli kaynaklara güvenmezler. Alakasız bağlantılar vermeyin.

Yerel Seo

Yerel Seo’yu arka plana atmayın. Google yerel Seo ile oldukça ilgilenir. Algoritmasını sürekli olarak günceller, verileri filtrelemek için yeni yöntemler uygular ve farklı işletme türleri için belirli kısıtlamalar ve fırsatlar belirler. Yerel ligdeyseniz, kullanıcıların varlığınızdan haberdar olmasını istiyorsanız yerel optimizasyonunuzu artık erteleyemezsiniz.

Değişen Koşullar

İşletmenizi değişen koşullara uyarlayın. Ürünlerinizi pandemi döneminde internetten mi satmaya başladınız? Web sitenize ekleyin. Seo’nuzu buna göre düzenleyin. Otel mi işletiyorsunuz? Üç boyutlu mekan görselleri ile müşterileri kendinize çekin.

Mobil Optimizasyon

Web sitenizi mobil uyumlu yapmaya özen gösterin. Mobil optimizasyon Google için oldukça önemlidir.

Sesli Arama

Sesli arama için uygun seo düzenlemeleri yapın. Basit düşünün müşterileriniz nasıl arar? Örneğin , ‘Seo Nedir?’.

Web sitenizin kişisel kullanıcı güvenliğini korumasına özen gösterin . Müşteriler güvensiz sitelerden uzak durur. Bu Google ‘ın da önemsediği bir konudur.

Trendler her geçen gün değişiyor. Siz de işinizi daha üst sıralara taşımak için Seo’ya önem verin. Trendleri takip etmek için blogumuza göz atın.

Sosyal Medya Görsel Boyutları 2021

Sosyal medya görsel boyutları her sosyal mecraya göre değişiklik göstermektedir.

Read More

Seo Trendleri 2021

Seo nedir? Seo arama motoru optimizasyonudur. Peki arama motoru optimizasyonu ne demek? Arama motoru optimizasyonu; arama motorlarının web sitelerini daha […]

Read More