Web Tasarım Trendleri 2021

vHer şeyin hızla değiştiği bu düzende web sitesi tasarım trendleri de sabit kalmıyor.Bir zamanlar modern ve yenilikçi gözüken web tasarımları zaman geçtikçe demode olabiliyor.2021 yılı için web tasarım trendlerine bir göz atalım.

2021 Yılı İçin Beklenen Web Tasarım Trendleri Neler Olacak?

Süregelen pandemi dönemi dolayısıyla e ticarete ihtiyaç ve dönüş çok fazla oldu.E ticaretten alışverişe yeni başlayanlar için de oldukça etkileyici bir döneme girilmiş oldu. Bu dönemde e ticaret sitesi ya da e ticaret destekli web site tasarımı olmayan firmalar web tasarım ajanslarının kapısını profesyonel web sitesi yaptırmak için aşındırdı.E ticaret sitesi profesyonel web sitesi olmakla beraber güvenlik önlemleri ,ödeme sistemleri ve farklı tasarımları sebebiyle profesyonel desteğin şart olduğu bir dönemi işaret ediyor.

Kapılarını bir dönem kapamak zorunda olan şirketler , satış yapamayan dükkanlar, alışverişe çıkamayan insanlar için e ticaret siteleri bir kurtuluş yeri oldu.Fiziksel satıştan dijital satışa geçişte yakalan bu büyük ivme profesyonel web sitesi gereksinimini ortaya çıkardı.2021 ‘de şirketler daha hızlı yüklenen ve çalışan ,daha güvenilir, akıllı içerikler ve kişiselleştirilmiş içerikler içeren web sitesi tasarımlarına yönelmeliler.

 

 

2021 yılı için web tasarım trendlerinden beklenen bir diğer önemli nokta ürün fotoğrafçılığının gelişmesi olacaktır.Pandemi sürecinin getirdiği değişimler ile birlikte sürecin devam ettiği 2021 yılında da bunun etkilerini görmeye devam edeceğiz.E ticaretin ön plana çıkmasıyla başlayan sürecin tamamlayıcısı olarak ürün fotoğrafçılığının gelişmesini görüyoruz.Kişiler evden çıkmadan alışverişin keyfine varırken alacağı ürünü iyi görmek,ayrıntılı görmek isterler.

Profesyonel web sitelerinde olması gereken zaten kaliteli ürün fotoğrafları kullanılmasıdır.2021 yılı trendlerinde ise fotoğraflar daha detaylı, daha büyük hatta mümkünse ürünleri 360 derece döndürebildiğimiz fotoğraflar yer alacaktır.Bu ürünleri gerçekte göremediğiniz için verebildiği en iyi etkiyi verecek büyük,detaylı,kaliteli fotoğraflar ile hızınızı kesmeden işinize devam edebilirsiniz.

 

 

 

Zorlu geçen 2020 yılı ile birlikte web site tasarımlarında bir sakinlik hakim olacaktır.Yaşanan kaos, pandemi süreci ve getirdiği ekonomik süreç 2021 yılının web tasarım trendlerini de etkiledi. Daha sakin, daha minimal daha beyazlar içeren tasarımlar ön plana çıkacak.

2020 yılında bilimsel verilerin görselleştirilmesinin yaygınlaşması ve insanların buna çok ilgi göstermesi dikkat çekti.Bununla birlikte bir çok firmanın veri görselleştirmeleri oldukça dikkat çekiciydi.Örnek olarak New York Times’ın  web sitesinde ABD’deki Covid-19 verilerini paylaştığı veri  görselleştirmesi etkileyici bir çalışmaydı.Bu sene web tasarım trendlerinde de verilerin görselleştirilmesini görmeyi bekliyoruz.

2021 yılı web tasarım trendleriyle ilgili beklenen bazı trendleri sizin ile paylaşmak istedik.Zamanın gerisinde kalmamak için bizi takip edin.

Diğer yazılarımıza da göz atın https://www.mericreative.com/blog/