Web Site Tasarımı, Mobil Uyumlu Web Site | Meri Creative

WEB TASARIM

Web Site Tasarımı’nın Önemini Gözardı Etmeyin!

Çağa ayak uydurun yada yenilgiyi kabul edin!

Web site tasarımı günümüzde markalar için bir vitrin niteliğinde olduğundan çok büyük önem arz ediyor.Biliyoruz belki sert bir giriş fakat çağımız teknolojisine uygun olmayan web siteler ne yazık ki kullanıcıların ilk ziyaretlerinin ardından bir daha geri dönülmeksizin terk edilmekte. Marka imajı zedelenmekte, kulanıcıların gözünde kalitesiz, özensiz ve amatör bir izlenim bırakmaktadır.  Bu her gidişin sizlere müşteri kaybı olarak yansıması da acımasız gerçeğin kanıtı olmaktadır. Artık herhangi bir web siteye sahip olmak ne yazık ki yeterli olmamaktadır.

Müşterilerinize sağladığınız hizmetleri açık ve net bir şekilde sunmanız, modern web tasarımın temelleri ve mobil uyumluluk, her yaştan kullanıcıya, her yerden erişim sağlamanız, etkileyici görseller ve içerikler paylaşmanız, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların potansiyel müşterilere dönüşmesini sağlayacaktır.

Bu konuda yapacağınız yatırımları gözden geçirerek amacınızı ve ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeli, ihtiyaç duyulan özellikler ve istekler netleştirilerek temelleri sağlam bir web siteye sahip olmalısınız. Bu konuda yapacağınız tüm yatırımın size dönüşü gözle görülür bir netlikte olacaktır.

Web tasarımının, çağımız dijital pazarlama faaliyetlerinde de gözler görülür derecede etkisi bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse Google reklamlarında sizinle aynı işi yapan ve aynı anahtar kelimelerde reklam veren diğer firmalarla olan rekabetinizi ve aranızdaki sıralamayı web sitenizin kalite puanı belirlemektedir. Bu da sizin reklamlardaki sıralamanızı ve tıklama başı maliyetlerinizi düşürmekte yada yükseltmektedir.

Doğru tasarlanmış, kullanıcı dostu web siteler her zaman rakiplerinin bir adım önüne geçmektedir. Doğru “SEO” ayarları ile tasarlanmış sayfalar , kullanıcıların sitenize kolay ulaşmasını sağlarken, arama motorlarının gözünde de iyi bir izlenim bırakarak ziyaretçi sayınız, sayfada geçirdikleri süre gibi birçok etkenin hesaplanmasıyla arama sıralamalarında yükselmenizi ve dolayısı ile çok daha kolay bir şekilde bulunmanızı sağlayacaktır.

 

Web Site Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

 

 

web tasarim

 

 • Web siteniz kullanışlı bir arayüze sahip olmalıdır. Ziyaretçileriniz sitenizi ziyaret ettiğinde iletişim bilgilerinize, hizmetlerinize ve ürünlerinize rahatlıkla ulaşabilmeli, sitenizi dolaşırken kaybolmamalıdır.
 • Web sitenizin mobil uyumlu olması sizi bu durumlar karşısında her zaman bir adım öne taşıyacaktır.
 • Sitenizin ne hakkında olduğu net ve anlaşılır olmalıdır.
 • Açılış sayfalarınızın doğru ve yeterli bilgileri içermesi ziyaretçileriniz önünde güveninizi arttıracaktır.
 • Sayfa yapı ve uzantılarının doğru belirlenmesi, sayfa içeriğinizin ise belirlediğiniz başlığı destekleyecek konu ve bilgileri sunması, ziyaretçilerinizin sitenizde daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacaktır.
 • Kullanacağınız görsellerin kalitesi ziyaretçilerinizin ilgisini çeker. Bu yüzden kaliteli görseller kullanmaya gayret gösterin.
 • Unutmayınız ki web siteniz sizin online kimliğiniz ve vitrininizdir. Ne kadar özen gösterirseniz, karşılığını o kadar alacağınıza emin olabilirsiniz.

 

Web Sitesi Tasarımı ve Türleri Bakımından Birçok Kategoriye Ayrılır. Peki Sizin İhtiyacınız Olan Hangisi?

 

Web siteleri sizin online kataloğunuz, mağazanız veya vitrininiz olmaktadır. Sizin ihtiyaçlarınız doğrultuda sahip olmanız gereken web site modeli hangisidir? Online platformlar üzerinden satış mı yapmak istiyorsunuz? Ürün ve hizmetlerinizi mi sergilemek istiyorsunuz? Daha önce yaptığınız çalışmaları mı sunmak istiyorsunuz? Bilgi ve deneyimlerinizi mi paylaşmak istiyorsunuz? İçerik paylaşımlarıyla hedef kitlenize mi ulaşmak istiyorsunuz? Bu ve bunun gibi birçok farklı nedenden dolayı bir web siteye sahip olmanız gerekebilir. Tüm bu konularda, uzman ekibimiz ile birlikte sizlerin yanındayız.

 

Kurumsal web siteler:

İsminde de anlaşılacağı gibi kurumların, çalışmalarını, hizmetlerini, tanıtımlarını ve içeriklerini sunmak için yayınladıkları web siteleridir.

E- ticaret siteleri:

Teknolojinin gelişmesi ve ticaretin globalleşmesiyle, Türkiye’nin her yerine ve hatta dünyanın dilediğiniz yerine tek tıkla ürünlerinizi ulaştırabileceğiniz online mağazalardır.

Ürünlerinizin “online vitrinleri” olan e-ticaret siteleri, ürünlerinizi online ödeme sistemleriyle, dünyanın her yerine ürün gönderebilmenize ve ödeme alabilmenizi sağlayacak online mağazalardır.

responsive web site tasarimi

 

mobil web tasarim

Bloglar Siteler:

Blog siteler kişisel veya belli bir konu için oluşturulan web siteleridir.

Genellikle günlük gibi belirledikleri konular üzerindeki son haberleri, yenilikleri, ürünlerin tanıtımlarını yaptıkları blog siteler birçok konuda bilgilendiricidir.

Blog Siteler; sektörel, kurumsal ve kişisel olabilir.

Mikro Siteler:

Tek bir ürün veya hizmet için oluşturulmuş web siteleridir. Güçlü bir etkileşim elde etmek ve insanların ürünleri hakkındaki düşüncelerini ölçümlemek kullanılmaktadır.

 

Referanslarımız

Kreatif Tasarım ve Dijitalleşme Süreçlerinde Bizi Tercih Eden Firmalardan Bazıları

Note: Carousel will only load on frontend.

Hemen Bilgi Al !

Formu Doldurarak Bilgi Ve Teklif Alabilirsiniz.

  Adınız Soyadınız (*)

  Firma (*)

  Telefon (*)

  E-postanız (*)

  Konu

  İletiniz

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google
  Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Telefon:

  0212 251 00 18 | 05355570004

  Mail: info@mericreative.com

  Adres:

  Nejat Eczacıbaşı , İKSV Vakfı Binası, Sadi Konuralp Cd., No:5 Kat:2 Şişhane

  34433

  Beyoğlu | İstanbul.